2019 srebrne liceum perspektywy1

Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznym rankingu Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku znalazło sie wśród 500 najlepszych liceów w Polsce.

Uzyskanie znaku jakości, czyli tzw. SREBRNEJ TARCZY jest niewątpliwie dużym sukcesem. Tym większym, że licea ogólnokształcące są oceniane według aż trzech kryteriów. Kapituła rankingu bierze pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych, zarówno z przedmiotów obowiązkowych (25%), jak i rozszerzonych (45%) oraz sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych (30%).

Dnia 21 lutego 2019 roku uczniowie klasy II C pod opieką p. Jacka Opalki i p. Małgorzaty Dudyś uczestniczyli w rozprawie sądowej przed Sądem Okręgowym w Ostrołęce. Postępowanie prowadzone było przeciwko mężczyźnie, oskarżonemu o popełnienie przestępstwa z art.148 § 1 kk ,czyli o dokonanie zabójstwa „Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności”. W związku, że była to już druga rozprawa przeciwko mężczyźnie to przed jej rozpoczęciem odbyliśmy rozmowę z sędzią, który przedstawił nam okoliczności zdarzenia, będącego przedmiotem rozprawy. W tej sprawie sądzili Wiesław Oryl- sędzia przewodniczący oraz sędzia Artur Bobiński. Na rozprawę zostało wezwanych 12 świadków, z czego 3 się nie stawiło. Celem przesłuchania nieobecnych świadków sąd rozprawę przerwał do dnia 6 marca. Po rozprawie mieliśmy okazję do zadawania pytań dotyczących sprawy. Była to świetna okazja, żeby zobaczyć jak dokładnie wygląda rozprawa sądowa oraz zapoznać się z pracą osób, wykonujących zawody prawnicze.

Zuzanna Kaim,  Zuzanna Waloch

zajawka dz otw 2019

19 marca 2019 r. w Liceum odbył się Dzień Otwarty. Gościliśmy w murach szkoły o godz. 9.00 uczniów szkół podstawowych Powiatu Pułtuskiego, zaś o godz. 11.00 – gimnazjalistów III klas. P. dyrektor Barbara Meredyk przedstawiła ofertę edukacyjną skierowaną do młodzieży, zaś uczniowie zaprezentowali swoje talenty oraz przedsięwzięcia, w których przyszli Licealiści będą mogli rozwijać swoje zdolności, pasje i zainteresowania.

zajawka konkurs mat

15 marca 2019 r. w Liceum odbyła się kolejna, już IV edycja Powiatowego Konkursu Matematycznego, na który zgłosiło się 84 uczestników chętnych do zmierzenia się z matematycznym wyzwaniem. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z następujących szkół:

Lp.

Nazwa szkoły

WYNIKI KONKURSU

1.

Szkoła Podstawowa w Strzegocinie ---------------

2.

Szkoła Podstawowa w Zatorach ---------------

3.

Publiczna Szkoła Podstawowa

Im. ks. kan. Jana Sieka w Błędostowie