2019 srebrne liceum perspektywy1

Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznym rankingu Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku znalazło sie wśród 500 najlepszych liceów w Polsce.

Uzyskanie znaku jakości, czyli tzw. SREBRNEJ TARCZY jest niewątpliwie dużym sukcesem. Tym większym, że licea ogólnokształcące są oceniane według aż trzech kryteriów. Kapituła rankingu bierze pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych, zarówno z przedmiotów obowiązkowych (25%), jak i rozszerzonych (45%) oraz sukcesy szkół w olimpiadach przedmiotowych (30%).

Zapraszamy absolwentów po odbiór świadectw dojrzałości w dniu 4 lipca 2019 r. (aula szkolna)

Klasa IIIA - godz. 14.00

Klasa IIIB – godz. 14.20

Klasa IIIC – godz. 14.40

Klasa IIID – godz. 15.00

zakonczenie zaj

Zakończenie roku szkolnego w Liceum rozpoczęło się mszą świętą w kościele pw. św. Jana Pawła II o godz. 8.00 a następnie w sali gimnastycznej, gdzie rozdane zostały świadectwa z wyróżnieniem dla najwytrwalszych uczniów, dyplomy za frekwencję, aktywność na rzecz szkoły i środowiska lokalnego, za konkursy, olimpiady i osiągnięcia sportowe. Gratulujemy wszystkim sukcesów i otrzymania promocji do klas wyższych.

Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

bezpieczne wakacje zaj

W dniu 13 czerwca 2019 r., jak każdego roku przed wakacjami, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku i ratownicy Wodnego Pogotowia Ratunkowego w Pułtusku, spotkali się z młodzieżą naszego Liceum. Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas wypoczynku letniego. Była zatem mowa o niebezpieczeństwie, jakie niosą ze sobą wszelkie środki psychoaktywne, o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu, odpowiedzialności za siebie i innych podczas wypraw górskich, wyjazdów zagranicznych, korzystania z dróg publicznych. Ratownicy WOPR przypomnieli uczniom, jak bezpiecznie korzystać ze zbiorników i sprzętów wodnych.

feed-image Aktualności