Czwartek 12.03.2020 - do odwołania

Nieobecni nauczyciele: -

UWAGA uczniowie!

Prosimy o codzienne sprawdzanie sekcji "Wiadomości" w dzienniku elektronicznym "Librus" - to jedna ze ścieżek przekazywania informacji przez nauczycieli, w ten sposób zadawane są m.in. zadania do wykonania w domu podczas kwarantanny.

Jeśli ktoś ma problem z logowaniem się do swojego konta na Librusie lub ma np. zablokowany dostęp do wiadomości w dzienniku elektronicznym - prosimy o kontakt telefoniczny ze szkołą, wygenerujemy nowe hasło dostępu (to może rozwiązać problem blokady...)

Poniżej zamieszczamy linki do portali/stron/materiałów, z którymi warto się zapoznać i wykorzystać podczas zdalnej nauki/nauki online - listę będziemy aktualizować na bieżąco (kliknięcie w nazwę przenosi na odpowienią stronę):

poradnik "Nauczanie zdalne z wykorzystniem Synergii"

"Zadania domowe w Synergii krok po kroku"

szkolenie online dot. platformy ZOOM

Telewizja Polska - eSzkoła (programy eukacyjne live)

zakładka Adresy na stronie internetowej biblioteki szkolnej - linki do bibliotek i portali edukacyjnych

dla języka angielskiego:

Englishpage

Perfect English Grammar

iSLCollective - worksheets na słownistwo, gramatykę, dla tych starszych i tych zupełnie niedużych (czyli waszego młodszego i duuużo młodszego rodzeństwa)

Quizwise - codzienne quizy z różnych dziedzin w j. angielskim

OGŁOSZENIA STAŁE

Zapraszamy na stronę internetową biblioteki szkolnej - znajdziecie tam m.in.:

- pełną listę książek zakupionych do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - poprzez link:

- aktualizowany na bieżąco wykaz materiałów dostępnych w bibliotece, pomocnych podczas przygotowań do matury z różnych przedmiotów - przez link:

biblioteka.loskarga.edu.pl/index.php/zbiory/m-bm

Tu możesz się zwrócić w trudnej sytuacji:

800 100 100 - telefon zaufania oferujący bezpłatną, anonimową pomoc dla dorosłych

116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży (pn.-pt. 11.00-17.00)

800 121 212 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka

801 100 100 – infolinia pomocowa w sprawie cyberprzemocy

116 123 - telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym

801 120 002 - Ogólnopolski telefon zaufania dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia” (pn.-pt. 12.00- 18.00)

23 692 52 65 - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pułtusku

23 692 55 91 - Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Pułtusku

22468 25 47; 22 468 25 39 - Poradnia Zdrowia Psychicznego dla dzieci i Młodzieży, Warszawa, ul. Dzielna 7 - zaburzenia zachowania, trudności szkolne i wychowawcze, zaburzenia jedzenia

23 692 04 04 – Interdyscyplinarny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, Pułtusk, ul. Marii Konopnickiej 7 (bezpłatna pomoc psychologiczna i prawna, terapeuta ds. uzależnień); terminy dyżurów w zakładce Pedagog

22 616 02 68 – Fundacja Dzieci Niczyje (zaburzenia zachowania, uzależnienia)

22 14 00 68 - telefon zaufania AIDS

22 654 40 41 - ITAKA - antydepresyjny telefon zaufania

801 190 990 - Ogólnopolski Telefon Zaufania „Uzależnienia behawioralne” (Internet, komputer, hazard, alkohol zakupy, jedzenie, i in.)

Nasze Liceum

Biblioteka Liceum