Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice i Nauczyciele,

Sytuacja, w której się znaleźliśmy jest dla nas wszystkich trudna. Wszyscy często potrzebujemy wsparcia, pomocy w radzeniu sobie z najtrudniejszymi emocjami, które są wynikiem izolacji, drastycznej zmiany sposobu życia, nauki w zupełnie nowej formie itd. Rodzą się lęki, zaburzenia nastroju, niepewność.

W związku z ogłoszeniem Przez Światową Organizację Zdrowia pandemii koronawirusa wiele form pomocy psychologiczno-pedagogicznej i terapii zostało odwołanych, a niektóre poradnie zostały zamknięte. Jak zatem uzyskać wsparcie?

Codziennie pedagodzy naszego Liceum pełnią dyżury.

p. Jolanta Wotawa:

Na maile będę odpowiadać w godzinach pracy, a jeśli podacie numer telefonu - chętnie oddzwonię.

Poniedziałek - 9.00 - 14.00

Wtorek - 10.00 - 14.00

Środa - 10.00 -13.00

Czwartek - 9.00 -13.00

Piątek - 9.00 - 13.00

Zapraszam do kontaktu przez tel. 500 563 543, Messenger.

Zaglądajcie na szkolny profil FB - tam zamieszczamy posty m.in. Jak skutecznie uczyć się w domu? Jak notować zdalne lekcje? , propozycje spędzania czasu w okresie izolacji i wiadomości ważne dla nas wszystkich.

p. Maria Gos:

Kontakt telefoniczny: 514 714 093, Messenger (maja kruszek). Telefonujcie, piszcie w następujących dniach:

Wtorek - 8.00 - 11.00

Środa -  9.00 - 15.00

Czwartek - 12.00 - 15.00

Terminy są oczywiście umowne, w razie potrzeby kontaktujcie się z pedagogami Liceum w innym czasie.

Wsparcie psychologiczne można uzyskać telefonicznie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pułtusku pod nr telefonu 23 692 55 91.

Wsparcie można otrzymać pod Telefonem Zaufania dla Dzieci i Młodzieży - 116 111 (7 dni tygodniu, 24 godziny na dobę).

Profesjonalne wsparcie online można uzyskać w Instytucie Edukacji Pozytywnej - instytutep.pl (można też wejść na stronę przez link na szkolnym FB).

W tym wyjątkowym dla nas wszystkich czasie opiekujmy się sobą nawzajem, bądźmy dla siebie dobrzy, pomocni i empatyczni, dawajmy sobie wsparcie i uwagę.

Jolanta Wotawa

Nasze Liceum