received 1541397409302679 resized 20180620 085124655

   6-10 czerwca odbył się Rajd Szlakiem Żołnierzy Wyklętych organizowany przez IPN.
15 uczniów z naszej szkoły wyruszyło na Podlasie, aby na własnej skórze doświadczyć realiów życia prześladowanych po wojnie polskich żołnierzy. Zapewniam, że nie chodziło tutaj o czytanie książek, czy słuchanie wykładów. Na miejscu uczniowie wyruszyli w pieszą wyprawę szlakiem żołnierzy wyklętych (łącznie 100 km), podczas której musieli unikać zasadzek NKWD   i UB. Wyobrażacie sobie sytuację gdy o 1 w nocy, zostajecie wyrwani ze snu strzałami pod oknami? Mocne nerwy i chęć przeżycia wspaniałej przygody, dzięki tym cechom nasi koledzy doskonale poradzili sobie z wyzwaniami rajdu i wrócili do domu
z zasłużonym 1 miejscem. Wyjazd zakończył się w Drohiczynie uroczystą mszą świętą
i rekonstrukcją historyczną. Widzimy się za rok!

                                                                                                              Olga Rutkowska

 

Nasze Liceum

 srebrna tarcza

Dziennik Librus

Biblioteka Liceum

Bierzemy udział w:

nprcz

Polecane strony

Licznik gości

Jesteś

Liczniki internetowe
osobą, która odwiedza naszą stronę.

Informacja

Serwis Internetowy
Liceum Ogólnokształcącego
im. Piotra Skargi w Pułtusku
wykorzystuje COOKIES