1 czerwca 2017 roku był wyjątkowym Dniem Dziecka w naszym Liceum. O godzinie 10.00 w ogrodzie przed szkołą 216 osób - uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły - zasiadło na kocach, ławeczkach, krzesełkach, by poczytać przyniesione przez siebie książki. Niektórzy mieli własne, inni - ze szkolnej półeczki bookcrossingowej lub z biblioteki szkolnej. Plakaty na budynku szkoły informowały, że „Czytanie to radość”, „Licealiści czytają”; zachęcały: „Czytania uczcie się od nas”, „Czytaj podróżując, podróżuj czytając”.

W ten sposób wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu w jednym momencie pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”.

Piknik z książką otworzyła p. dyrektor Barbara Meredyk, a poprowadzili Kinga Lesińska i Jakub Czarnecki. W nastrój spotkań z literackimi bohaterami wprowadziła wszystkich Wiktoria Sepełowska pięknym wykonaniem piosenki „Kolorowy wiatr”. Miłym dodatkiem do wspólnego czytania były smakowite pączki dla uczestników akcji, ufundowane przez Radę Rodziców.

Nasze Liceum

 srebrna tarcza

Dziennik Librus

Biblioteka Liceum

Bierzemy udział w:

nprcz

Polecane strony

Licznik gości

Jesteś

Liczniki internetowe
osobą, która odwiedza naszą stronę.

Informacja

Serwis Internetowy
Liceum Ogólnokształcącego
im. Piotra Skargi w Pułtusku
wykorzystuje COOKIES