30 maja w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku odbyły się kolejne z serii stacjonarnych warsztatów historycznych opracowujących materiał źródłowy i przygotowujących promocję ogólnopolskiego projektu Solidarny Longin Komołowski. Celem projektu jest przybliżenie uczniom sylwetki Longina Komołowskiego-działacza opozycyjnego przed 1989 rokiem, posła na Sejm RP, wicepremiera i ministra pracy i polityki socjalnej w latach 1997- 2001, prezesa Stowarzyszenia Wspólnota Polska, człowieka, który potrafił mediować i rozwiązywać konflikty społeczne.

W spotkaniu poświęconym założeniom projektowym oraz w towarzyszącym mu wykładzie trenerów - ekspertów wzięli udział uczniowie klas I A, I C, II C. Po wykładzie został wyświetlony film dokumentalny przybliżający uczestnikom postać Longina Komołowskiego. Już wkrótce odbędą się kolejne spotkania projektowe, na których uczniowie dowiedzą się jak pracować na źródłach zgodnie z nowoczesnym warsztatem pracy historyka oraz jak, wykorzystując nowoczesne technologie multimedialne, digitalizować zbierane do publikacji materiały.

Partnerami i patronami projektu są: Instytut Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie „Solidarni Razem”, NSZZ Solidarność Pomorza Zachodniego, Fundacja PZU, HSW.

Nasze Liceum

 srebrna tarcza

Dziennik Librus

Biblioteka Liceum

Bierzemy udział w:

nprcz

Polecane strony

Licznik gości

Jesteś

Liczniki internetowe
osobą, która odwiedza naszą stronę.

Informacja

Serwis Internetowy
Liceum Ogólnokształcącego
im. Piotra Skargi w Pułtusku
wykorzystuje COOKIES