Image0006

W  dniach 28- 30.05.2018 r. uczniowie klas I C, I B(II), II C pod opieką p. L. Ambroziak,  R. Konarzewskiej i A. Krawczyńskiej uczestniczyli w wycieczce na Litwę.Zwiedzenie Kowna, Wilna i Troków uświadomiło nam jak bardzo związane są ze sobą Polska i Litwa, które przez kilkaset lat stanowiły jedno państwo.

Image0002        

  W dniu 25.05.2018r. grupa uczniów z p. wicedyrektor B. Czerniakowską – Koc i nauczycielem chemii D. Pawlak wzięła udział w pierwszym Pikniku Naukowym w Dzierżeninie. Uczniowie klasy 1D: W. Drobot, W. Kaczmarczyk, D. Nuszkiewicz  i Z. Skrzecz oraz klasy 3D A. Pawlak, J. Nożykowski (tegoroczni absolwenci) przedstawili doświadczenia chemiczne dla zgromadzonych gości. W pikniku w uczestniczyło wiele szkół, zakładów pracy i osób prywatnych, zainteresowanych nauką. Była także telewizja dziecięca „Da Vinci”, która sponsorowała uroczystość. Nasze eksperymenty cieszyły się dużym powodzeniem. Zostaliśmy zaproszeni na Research Nigth do Poznania.

Danuta Pawlak

 

        received 1672575852811226

   Dnia 18 maja 2018r. klasy I B (I) i I D pod opieką p. Jolanty Wotawy, p. Doroty Kowalskiej, p. Marii Gos oraz p. Lidii Chymkowskiej uczestniczyły w wycieczce do ogrodu botanicznego w Powsinie. Wyjazd był zorganizowany i sfinansowany w całości z projektu:   „Akademia Sukcesu w LO Skargi  w Pułtusku”. Zajęcia były przeprowadzone oraz omówione przez pracowników PAN i składały się z trzech części :

I ćwiczenia z mikroskopem,

II zwiedzanie ogrodu botanicznego,

III prezentacja multimedialna.

    Pierwsza część zajęć polegała na warsztatach biologicznych, podczas których młodzież wykonywała preparaty mikroskopowe z następujących materiałów: pyłku sosny, zarodników skrzypu, liścia pokrzywy, liścia rosiczki, liścia grubosza, liścia moczarki kanadyjskiej oraz mikroskopijnych organizmów żyjących w wodach jeziora. Po przygotowaniu preparatów uczniowie mieli możliwość obserwacji ich pod mikroskopem i omówienia z prowadzącym zajęcia.

         Druga część polegała na oprowadzaniu uczestników wycieczki przez przewodnika po ogrodzie botanicznym. Uczniowie podziwiali kolekcję różaneczników, azalii, róż oraz roślinność ciepłolubną rosnącą w szklarniach.

       Trzecią częścią zajęć była prezentacja multimedialna dotycząca różnorodności biologicznej roślin.

Wycieczka była dla młodzieży przyjemną i nietypową lekcją biologii, z której wszyscy wrócili zadowoleni.

                                                                                                                    

                                                                                                           Dorota Kowalska

 

BIP

Nasze LICEUM

Dziennik Librus

Biblioteka LICEUM

Bierzemy udział w programie

POLECANE strony

Stowarzyszenie

Licznik gości

Jesteś

Liczniki internetowe
osobą, która odwiedza naszą stronę.

Informacja

Serwis Internetowy
Liceum Ogólnokształcącego
im. Piotra Skargi w Pułtusku
wykorzystuje COOKIES

Kanał RSS

feed-image Aktualności