DSC 0303

30 listopada dziewięćdziesięcioro uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli: K. Zabielskiego, R. Konarzewskiej, M. Dudyś, A. Dybowskiej, J. Wotawy, J. Rutkowskiej, wzięło udział w prelekcji pod tytułem „Błękitna Planeta”, która była pierwszą częścią cyklu „Spotkania z Astronomią”. Uczniowie w warszawskim Multikinie z zaciekawieniem skupiali się na prezentacji, która była połączona z wykładem astronoma pracującego na co dzień w Wielkiej Brytanii. Spotkanie obejmowało zagadnienia związane z rozmiarami Ziemi, konsekwencjami ruchów Ziemi i umiejscowieniem jej we Wszechświecie. Zobaczyliśmy warunki panujące na powierzchni naszej planety, poznaliśmy jej wnętrze oraz dowiedzieliśmy się, dlaczego nazywamy ją błękitną. Obejrzeliśmy animacje, fotografie i zdjęcia z satelity, które pomogły przyswoić nam usłyszaną wiedzę. Tego typu zajęcia nas zaciekawiają i rozwijają, dlatego chętnie w nich uczestniczymy.

                                                                                                             Marta Szymańska

 

zaj mistrz

Dnia 6 listopada 2018 roku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pułtuskiego w halowej piłce nożnej dziewcząt. Udział wzięły drużyny ze szkół: ZSCKR im. J. Dziubińskiej w Golądkowie, ZS im. B. Prusa, ZSZ im. J. Ruszkowskiego i LO im. Piotra Skargi .

Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Drużyna Liceum w pięknym stylu wywalczyła tytuł Mistrza Powiatu, zdobywając łącznie 11 bramek i nie tracąc ani jednej.

Dzięki temu zwycięstwu reprezentowała powiat na Mistrzostwach Rejonu Ciechanów, w którym oprócz nas wzięły udział drużyny z Płońska, Mławy, Gołotczyzny i Żuromina. Zawody zostały rozegrane 20 listopada 2018 roku, także systemem „każdy z każdym”. I tym razem również drużyna Liceum odniosła zwycięstwo. Zdobyła siedem bramek i nie tracąc ani jednego gola została Mistrzem Rejonu Ciechanów.

zajawka odr lag

6 grudnia  o godzinie 17.00 w Liceum spotkali się miłośnicy muzyki i poezji na kolejnym wieczorze „Odrobina łagodności”. Tym razem tematem przewodnim były słowa wiersza  K.I. Gałczyńskiego:  Ocalić od zapomnienia…

Wyjątkową, bajkowo - zimową  scenerię tego spektaklu zaprojektowała i przygotowała Olga Rutkowska, a pomagały jej Zuzanna Myszor i Anna Woltańska. Literacko-muzyczną kawiarenkę wypełnił blask świec, zapach pomarańczy i świątecznych ciasteczek, tworząc niepowtarzalną atmosferę.

BIP

Nasze LICEUM

Dziennik Librus

Biblioteka LICEUM

Bierzemy udział w programie

POLECANE strony

Licznik gości

Jesteś

Liczniki internetowe
osobą, która odwiedza naszą stronę.

Informacja

Serwis Internetowy
Liceum Ogólnokształcącego
im. Piotra Skargi w Pułtusku
wykorzystuje COOKIES

Kanał RSS

feed-image Aktualności