01

7 grudnia 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Odrobina łagodności”, którego tematem przewodnim tym razem była muzyczna „Podróż sentymentalna”. Jak zwykle pięknie udekorowana, zamieniona w niezwykłą, urokliwą kawiarenkę aula Liceum była pełna; nie zawiedli stali bywalcy, pojawili się też nowi.                        Wśród publiczności byli nauczyciele, uczniowie, ich rodzice, a także absolwenci         i przyjaciele szkoły. Bardzo ciepło przyjęto też niespodziewanych gości – młodzież Polonii Australijskiej, która w podziękowaniu za wspaniale spędzony wieczór obdarowała każdego występującego drobnym upominkiem – miniaturką kangura. Australijscy goście nie zapomnieli też o paniach Dyrektor, wręczając im pamiątkowy bumerang i zegar.

W czasie trwania koncertu w Kąciku Patrona dyżurowali wolontariusze Fundacji DKMS – Bazy Dawców Komórek Macierzystych Polska, którzy udzielali informacji oraz rejestrowali potencjalnych dawców szpiku.

„Podróż sentymentalna”, w którą ruszyliśmy wraz z występującymi, okazała się niezwykle wzruszająca; przypomniano starsze przeboje, wyśpiewano nowe, każdy występ wzbudzał duże emocje, a publiczność nagradzała gromkimi brawami kolejnych wykonawców. Było wśród nich wielu ciepło przyjętych debiutantów.                  A zaśpiewali dla nas: Oliwia Iwanowska w duecie z Gabrysią Adamkiewicz („Riptide”) i solo („Tylko mnie poproś do tańca”), Wiktoria Sepełowska („All I Want”    i „Si jamais j’oublie”), Ola i Gabrysia Orłowskie („To cała prawda”), Ola Zdunek („Video Games”),Karolina Ambroziak („Jesienna dziewczyna”),Kornelia Chymkowska, której akompaniowała na keyboardzie Wiktoria Różańska („Laleczka z saskiej porcelany” i „Napraw”), Ola Seroka („Jak”), Alicja Tośka (we własnej kompozycji), Dominika Balińska („Motyle i ćmy” i „What the World Needs Now”), Mateusz Deja („Wspomnienie”),Weronika Kisiel („Przebłyski”),Julia Ślepowrońska („Mała”). Swój wiersz zatytułowany „Marysia” wyrecytował Paweł Załoga.                Nie zabrakło zawsze oczekiwanego przez uczniów występu pana Rafała Chmielewskiego oraz tradycyjnego już wspólnego śpiewania pod kierunkiem pani Lidii Chymkowskiej – tym razem publiczność brawurowo wykonała „Jambalayę” Anny Jantar. Wieczór zakończyła piosenka „A kto wie czy za rogiem”, którą sala zaśpiewała wraz z Magdą Witkowską, Klaudią Mroczkowską, Wiktorią Sepełowską, Weroniką Kisiel i Olą Mróz.

Jak zwykle profesjonalnie i z poczuciem humoru wieczór poprowadzili               Kinga Lesińska i Kuba Czarnecki.

Zdjęcia udostępnione przez panią Ewę Kowalczyk.

L. Chymkowska