4 września 2017 r. o godz. 9.00 uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi  w Pułtusku mszą św. w Kościele Szkolnym rozpoczęli kolejny rok szkolny. O godz. 10.00 pierwszoklasiści wzięli udział w oficjalnej części w auli, zaś drugie   i trzecie klasy spotkały się ze swoimi wychowawcami. Wśród gości zaproszonych na uroczystość byli: p. Beata Jóźwiak – Wicestarosta Powiatu Pułtuskiego, ks. Sławomir Stefański – proboszcz parafii pw. Jana Pawła II, p. Anna Morawska – przewodnicząca Rady Rodziców. W ciepłych słowach powitali nowych uczniów Liceum Skargi, życząc im samych sukcesów i łatwego zaklimatyzowania się w nowej szkole. Życzenia przekazała w formie listu p. Barbara Meredyk – dyrektor Liceum, która przebywała wraz z 44 uczniami w Hiszpanii. Podczas uroczystości odbyło się ślubowanie klas pierwszych, których reprezentowali uczniowie z najwyższą punktacją  w procesie rekrutacji.