W dniach od 26 sierpnia do 6 września 2017 roku 45 osobowa grupa młodzieży Liceum wypoczywała na malowniczym wybrzeżu Costa Brava w hiszpańskim miasteczku Lloret de Mar. Opiekę nad uczniami sprawowali: pani dyrektor Barbara Meredyk, pani Danuta Pawlak- organizator wycieczki oraz nauczyciele: Małgorzata Dudyś i Michał Czarnecki.

Wycieczka stanowiła ważny element realizacji programu dydaktycznego, jak i wychowawczego szkoły. Dzięki niej uczniowie mogli w praktyce wykorzystać wiedzę teoretyczną przyswajaną na lekcjach w szkole, a także poznać formy aktywnego wypoczynku.

W programie zaplanowane były dwie wycieczki: do Barcelony i Montserrat.

Młodzież zauroczona była Barceloną, miastem, które urzeka atmosferą, magicznymi zaułkami oraz baśniową architekturą Gaudiego. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wycieczka do Opactwa Matki Bożej w Montserrat – męskiego klasztoru znanego z kultu figury Matki Boskiej, La Morenety.

Inną atrakcją wypoczynku w Lloret de Mar był rejs statkiem do pobliskiej Tossa de Mar, najbardziej urokliwego miejsca na Costa Brava. Oprócz przepięknej plaży zwiedziliśmy największą atrakcję Tossy - Vila Vella – średniowieczny zespół miejski otoczony murami obronnymi, które chronią brukowane uliczki i domki w typowym śródziemnomorskim stylu.

Podczas wypoczynku odważni uczniowie mieli możliwość nurkowania i podziwiania przepięknego świata podwodnego Morza Śródziemnego.

Ciekawą formą spędzania czasu okazała się dla młodzieży słynna dyskoteka w Lloret de Mar- Tropics, którą odwiedziliśmy dość liczną grupą.

Codziennie kąpaliśmy się w Morzu Śródziemnym oraz na basenie. Ciekawą formą integracji okazały się wieczorki kabaretowe i piosenki.

Wycieczka była okazją nie tylko do odpoczynku, ale również nawiązania bliższych relacji z rówieśnikami, a także ciekawego sposobu na zdobywanie wiedzy.

M. Dudyś