1 czerwca 2017r. gościliśmy w Liceum p. Ilonę Gołebiewską- pisarkę, absolwentkę naszej szkoły, dr nauk społecznych, autorkę powieści „Powrót do starego domu”, będącej pierwszą częścią trylogii. Spotkanie przygotowali uczniowie klasy prawno-dziennikarskiej pod kierunkiem p. Jolanty Rutkowskiej. Forma konferencji prasowej pozwoliła na poznanie biografii pisarki, artystycznych inspiracji autorki, a także procesu powstawania książek.

            Pani Ilona z całą starannością odpowiadała na zadawane przez młodzież pytania. Skupiała się na etapach procesu twórczego. Przybliżyła pracę pisarza, wskazała jasne i ciemne strony swojej pasji. Podkreślała, że pisanie powieści obyczajowych sprawia jej wielką radość, a promowanie rodzinnych stron- Pułtuska, Pniewa i Wyszkowa traktuje jak stały element powieściowych fabuł. Ten wątek zainteresował naszych uczniów, ponieważ mogą skonfrontować fikcję literacką z dobrze sobie znaną rzeczywistością.

            Przyszłych studentów interesowała również praca naukowa pani Ilony. Pytania dotyczyły metody bajkoterapii stosowanej przez nią, szczególnie w przypadkach nieuleczalnie chorych dzieci. W pracy zawodowej pani Gołębiewska dużo czasu poświęca na kształcenie w zakresie andragogiki oraz tworzenie naukowych publikacji.

            „Dzień dziecka” był dobrą okazję do poznania nietuzinkowej osobowości realizującej się na wielu polach, kogoś, kto może być autorytetem dla wielu młodych ludzi poszukujących swojej drogi życiowej.

 

Nasze Liceum

Dziennik Librus

Biblioteka Liceum

Bierzemy udział w programie

Polecane strony

Licznik gości

Jesteś

Liczniki internetowe
osobą, która odwiedza naszą stronę.

Informacja

Serwis Internetowy
Liceum Ogólnokształcącego
im. Piotra Skargi w Pułtusku
wykorzystuje COOKIES