Artur Kamiński uczeń klasy IIA zajął I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym "Krąg Plus". Sukces naszego laureata jest ogromny, gdyż okazał się najlepszy spośród 400 uczestników z całego kraju. Była to IV edycja konkursu rozgrywanego w tym roku pod hasłem: „Powstanie i zrywy niepodległościowe w Polsce na przestrzeni wieków – Powstania Śląskie”.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu z 25 szczegółowymi pytaniami oraz napisaniu krótkiej pracy o jednej wybranej postaci historycznej szczególnie zasłużonej dla powstań śląskich.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” przy współpracy merytorycznej Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Artura Kamińskiego jak i pozostałych 3 uczestników z naszej szkoły biorących udział w konkursie (Karolina Gwiazdowska, która uzyskała wynik bardzo dobry, Natalia Kosakowska oraz Małgorzata Pieńkosz) przygotowała p. Lidia Ambroziak.

 

Nasze Liceum

Dziennik Librus

Biblioteka Liceum

Bierzemy udział w programie

Polecane strony

Licznik gości

Jesteś

Liczniki internetowe
osobą, która odwiedza naszą stronę.

Informacja

Serwis Internetowy
Liceum Ogólnokształcącego
im. Piotra Skargi w Pułtusku
wykorzystuje COOKIES