24 kwietnia po raz dwunasty odbył się Konkurs Poezji i Piosenki Francuskiej Art poétique, który nasze Liceum organizuje wspólnie z Pułtuską Biblioteką Publiczną im. J. Lelewela w Pułtusku pod patronatem honorowym Starosty Pułtuskiego pana Jana Zalewskiego oraz Burmistrza Miasta Pułtusk pana Krzysztofa Nuszkiewicza. Z roku na rok przybywa uczestników konkursu, których poziom artystyczny jest na bardzo wysokim poziomie. W dwunastej edycji wystąpiło łącznie 25 osób.

W Galerii „4 Strony Świata” licznie zgromadzona publiczność wysłuchała czterech pięknych, ciekawych recytacji wierszy poetów francuskich w tłumaczeniu na język polski oraz czterech kolejnych w oryginale. Największą popularnością wśród uczestników cieszyła się kategoria piosenka francuska. Usłyszeliśmy 2 piosenki w wykonaniu uczniów szkół podstawowych oraz 10 w wykonaniu uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Jury w składzie: dr Joanna Popielska – Grzybowska (przewodnicząca), Barbara Meredyk dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku, Bożena Potyraj dyrektor Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela w Pułtusku, redaktor Tygodnika Pułtuskiego Grażyna Maria Dzierżanowska, redaktor Pułtuskiej Gazety Powiatowej Lech Chybowski nie miało łatwego zadania, gdyż wszyscy występujący byli świetnie przygotowani, zachwycali interpretacją oraz poziomem znajomości języka francuskiego.

Po przerwie przewodnicząca jury dr Joanna Popielska-Grzybowska przedstawiła następujący werdykt:

Kategoria I – recytacja w języku polskim

I miejsce – Julia Górska ( ZSZ w Nasielsku)

II miejsce – Natalia Szymańska (LO im. P. Skargi w Pułtusku)

III miejsce – Alicja Marcinkowska ( PG nr 3 im. bpa. A. Noskowskiego w Pułtusku)

Wyróżnienie – Amelia Krzykowska (PG nr 2 z Oddz. Int. Im. Jana Pawła II w Pułtusku)

Kategoria II – recytacja w języku francuskim

I miejsce – Julia Grzybowska ( PG nr 3 im. bpa. A. Noskowskiego w Pułtusku)

II miejsca – Klaudia Falęcka (LO im. P. Skargi w Pułtusku)

III miejsce – Karolina Prewęcka (LO im. P. Skargi w Pułtusku)

Wyróżnienie – Amanda Orłowska (LO im. P. Skargi w Pułtusku)

Kategoria III – piosenka francuska - szkoły podstawowe

I miejsce ex aequo : duet Aleksandra Szulc i Julia Lepert (PSP nr 2 z Oddz. Int. w Pułtusku), Estera Szczygieł (PSP im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie)

Kategoria IV – piosenka francuska szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne

I miejsce ex aequo: Karolina Ambroziak (LO im. P. Skargi w Pułtusku), Marcelina Krawczyk ( I LO im. C.K. Norwida w Wyszkowie)

II miejsce – duet Klaudyna Zając, Szymon Stanisław Piątek-Miłoszewski ( PG nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku)

III miejsce - Wiktoria Sepełowska (LO im. P. Skargi w Pułtusku)

Wyróżnienia – Alicja Tośka (LO im. P. Skargi w Pułtusku), Zuzanna Majewska ( PG im. Jana Pawła II w Świerczach)

Nasze Liceum

Dziennik Librus

Biblioteka Liceum

Bierzemy udział w programie

Polecane strony

Licznik gości

Jesteś

Liczniki internetowe
osobą, która odwiedza naszą stronę.

Informacja

Serwis Internetowy
Liceum Ogólnokształcącego
im. Piotra Skargi w Pułtusku
wykorzystuje COOKIES