Lekcja FIZYKI w Świerku
21-09-2010r.

Po raz kolejny uczniowie naszego Liceum, z klasy IIA, IIIB i IIG w liczbie 46 uczniów, pod opieką nauczycieli - p. Anny Lusa (organizator wycieczki), p. Danuty Pawlak, p. Jadwigi Stosio i p. Renaty Konarzewskiej, wzięli udział  w wycieczce edukacyjnej do Ośrodka Atomistyki w Świerku.

Cel wycieczki to poznanie  istoty zjawiska promieniotwórczości, jej własności i zastosowania. Zapoznanie się z techniką reaktorową, zwiedzanie jedynego w Polsce reaktora Maria.

Uczniowie oglądali reaktor, uczestniczyli w wykładach ilustrowanych pokazami na temat promieniotwórczości, zwiedzali laboratoria w których oglądali aparaturę badawczą.

Wizyta w Ośrodku Atomistyki w Świerku zachęca do dalszego zgłębiania tematu promieniotwórczości i technik jądrowych, bez których coraz trudniej o energię potrzebną do podtrzymania i rozwoju cywilizacji XXI wieku.

 

Przed wejściem do reaktora

 

Nasze Liceum

Dziennik Librus

Biblioteka Liceum

Bierzemy udział w:

nprcz

Polecane strony

Licznik gości

Jesteś

Liczniki internetowe
osobą, która odwiedza naszą stronę.

Informacja

Serwis Internetowy
Liceum Ogólnokształcącego
im. Piotra Skargi w Pułtusku
wykorzystuje COOKIES