1 września uroczystym spotkaniem na boisku szkolnym, poprzedzonym Mszą świętą w kościele św. Piotra i Pawła, zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny.

Pani dyrektor Barbara Meredyk serdecznie powitała przybyłych gości oraz całą szkolną społeczność, a szczególnie uczniów klas pierwszych. Życzyła wszystkim wielu sukcesów, satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i realizowania swoich pasji i zainteresowań, odczytała również życzenia przesłane przez Burmistrza Miasta Pułtusk Krzysztofa Nuszkiewicza.

Wiele ciepłych słów i życzeń skierowali do szkolnej społeczności przybyli goście: sekretarz powiatu Małgorzata Pajewska, która odczytała list Starosty Pułtuskiego Jana Zalewskiego oraz p.Jolanta Siejbik Przewodnicząca MK NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty Ziemi Pułtuskiej.

Podniosłym i wzruszającym elementem uroczystości było złożenie ślubowania przez uczniów klas pierwszych.

Poszczególne klasy reprezentowali: klasę I A Piotr Zabielski, klasę I B Dawid Siemieniak , klasę IC Gabriela Orłowska, klasę ID Patrycja Koczara. Po zakończeniu uroczystego spotkania uczniowie rozeszli się do sal lekcyjnych, by spotkać się z wychowawcami.