zajawka dkms 20

Szkolne mury to miejsce, gdzie nasi uczniowie uczą się postaw, które będą wykorzystywać przez resztę swojego życia. Jest to czas kluczowy dla ugruntowania w młodych ludziach zachowań prospołecznych i uwrażliwienia ich na ludzkie cierpienie. Właśnie dlatego już po raz trzeci przeprowadziliśmy w naszym Liceum akcję #KOMÓRKOMANIA, dzięki której mogliśmy się włączyć do walki z nowotworami krwi. Akcja odbyła się we współpracy z Fundacją DKMS i została uwieńczona 5 lutego 2020 roku Dniem Dawcy Szpiku. W tym dniu wolontariusze z naszego Liceum zarejestrowali aż 83 potencjalnych dawców szpiku! Sukces ogromny, radość i satysfakcja nadzwyczajna!

Dzień ten był prawdziwym świętem nie tylko dla naszej szkoły, ale również dla mieszkańców Pułtuska i okolic. Pokazali, że naprawdę pomaganie mają w genach. Wspaniały wynik – 83 zarejestrowanych potencjalnych dawców - ogromnie nas cieszy i świadczy o tym, jak mądrą, empatyczną i coraz bardziej świadomą jesteśmy społecznością. Wszystkim, którzy odwiedzili w tym Dniu mury naszej szkoły i zarejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku – najpiękniej DZIĘKUJEMY!!! JESTEŚCIE WIELCY!!!

Najserdeczniej DZIĘKUJEMY za wzruszającą niespodziankę, jaką w Dniu Dawcy sprawiły wszystkim odwiedziny Biorcy zdrowego po przeszczepie szpiku. Pan Doktor wyjaśnił wolontariuszom, na czym polega zgodność genetyczna, docenił ich pracę i podkreślił, jak ważna to akcja dla chorych na nowotwory krwi.

Dzień Dawcy Szpiku był wyjątkowy i piękny, bo po prostu skąpaliśmy się w radości i wzajemnej życzliwości. Dzień osładzały podarowane przez Państwa Białczaków przepyszne pączki. DZIĘKUJEMY!!!

Żeby Dzień Dawcy Szpiku w naszym Liceum miał tak piękny finał - pracowali wolontariusze:

 1. Martyna Białowicz IIA
 2. Jakub Błoński IIC
 3. Zuzanna Charzyńska IIID
 4. Joanna Gietka ICg
 5. Natalia Golba III D
 6. Olga Grzywacz IIA
 7. Julia Jeż IID
 8. Weronika Kaczmarczyk IIID
 9. Katarzyna Kaczyńska IIA
 10. Natalia Kisiel IIC
 11. Patrycja Królicka IIA
 12. Amelia Krzykowska IIA
 13. Aleksandra Kwaśnik IIA
 14. Anna Majewska – Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku, której serdecznie dziękujemy za wsparcie i wszelką pomoc w realizacji projektu.
 15. Alicja Marcinkowska IIA
 16. Julia Mazurkiewicz IIA
 17. Julia Mościcka IIC
 18. Aleksandra Orłowska III D
 19. Patrycja Piekarska ICg
 20. Kacper Piętka IBp
 21. Martyna Piórkowska IIC
 22. Kinga Piszewska IIA
 23. Anna Sobocińska IIA
 24. Ilona Stopka IIIC
 25. Julia Szczesna IIA
 26. Sara Szczygieł ICg
 27. Magdalena Sztubińska IIA
 28. Julia Wykowska IIA

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że #KOMÓRKOMANIA w Skardze odbyła się w cudownej atmosferze i zakończyła się sukcesem- pięknie dziękuję.

Koordynator akcji: Jolanta Wotawa

Nasza stacja METEO

Nasze Liceum

Dziennik Librus

Biblioteka Liceum

Bierzemy udział w programie

Polecane strony

Licznik gości

Jesteś

Liczniki internetowe
osobą, która odwiedza naszą stronę.

Informacja

Serwis Internetowy
Liceum Ogólnokształcącego
im. Piotra Skargi w Pułtusku
wykorzystuje COOKIES

Kanał RSS