zajawka 26 wrzesnia2

„Tych dni historia nie zapomni...”, to tytuł projektu edukacyjnego, realizowanego w naszym Liceum, w ramach którego, 26 września odbyła się wyjątkowa uroczystość upamiętniająca 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Honorowy Patronat nad wydarzeniem sprawowali: Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Starosta Pułtuski.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, m.in.: Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska, Minister Środowiska Henryk Kowalczyk, Naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie dr Dariusz Gałaszewski, Wicestarosta Pułtuski Beata Jóźwiak, Sekretarz Miasta Pułtusk Patrycja Kazimierczak, Przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Oświaty Ziemi Pułtuskiej Jolanta Siejbik, a także przedstawiciele duchowieństwa, szkolnictwa wyższego, służb mundurowych, radni, dyrektorzy państwowych i samorządowych jednostek organizacyjnych, szkół i organizacji społecznych, przyjaciele i sympatycy szkoły, emerytowani nauczyciele oraz uczniowie i absolwenci liceum. Wszystkich zgromadzonych powitała dyrektor szkoły Anna Majewska.

Uroczystości towarzyszyła wystawa pt. „Rzeczpospolita utracona”, przygotowana przez IPN. Wręczono także nagrody w konkursie filmowym „Mój region w czasie okupacji – relacje i wspomnienia świadków”. Kolejnym punktem programu była sesja popularnonaukowa. Na zakończenie uczniowie oraz absolwenci LO im. Piotra Skargi zaprezentowali spektakl literacko – muzyczny, nagrodzony przez zgromadzonych owacjami na stojąco. Część artystyczną wraz z uczniami i absolwentami szkoły przygotowały nauczycielki – Jolanta Rutkowska i Lidia Ambroziak.

Nasza stacja METEO

Nasze Liceum

Dziennik Librus

Biblioteka Liceum

Bierzemy udział w programie

Polecane strony

Licznik gości

Jesteś

Liczniki internetowe
osobą, która odwiedza naszą stronę.

Informacja

Serwis Internetowy
Liceum Ogólnokształcącego
im. Piotra Skargi w Pułtusku
wykorzystuje COOKIES

Kanał RSS