zaj czytanie 2019

7 czerwca 2019 roku był wyjątkowym dniem w naszym Liceum, świętem książki i czytania. Już po raz trzeci bowiem wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu w jednym momencie pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”.

O godzinie 10.00 w sali gimnastycznej 260 osób – uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły - spotkało się, by poczytać przyniesione przez siebie książki. Niektórzy mieli własne, inni - ze szkolnej półeczki bookcrossingowej lub z biblioteki. Plakaty na szkolnym korytarzach informowały, że „Czytanie to radość”, „Licealiści czytają”, „Myślę, więc czytam”; zachęcały: „Czytania uczcie się od nas”, „Czytaj podróżując, podróżuj czytając”.

Czerwcowe spotkanie z książką otworzyła p. wicedyrektor Beata Czerniakowska-Koc, a poprowadzili Alicja Marcinkowska i Jakub Małkiewicz. W nastrój pasjonujących wędrówek po literaturze wprowadziło nas opowiadanie Sławomira Mrożka w interpretacji Alicji. Potem wszyscy pogrążyli się w lekturze własnych książek. Akcję „Jak nie czytam, jak czytam” zakończyliśmy pamiątkowym zdjęciem.

 

BIP

Nasze LICEUM

Dziennik Librus

Biblioteka LICEUM

Bierzemy udział w programie

POLECANE strony

Licznik gości

Jesteś

Liczniki internetowe
osobą, która odwiedza naszą stronę.

Informacja

Serwis Internetowy
Liceum Ogólnokształcącego
im. Piotra Skargi w Pułtusku
wykorzystuje COOKIES

Kanał RSS