art poet 2019

1 kwietnia 2019 roku w czytelni Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela odbył się XIV Konkurs Poezji i Piosenki Francuskiej Art poétique. Honorowym Patronatem Konkurs objęli P. Jan Zalewski Starosta Pułtuski i P. Wojciech Gregorczyk Burmistrz Miasta Pułtusk.

Organizatorami Konkursu są Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku oraz Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela.  Tradycyjnie rozgrywany jest on w trzech kategoriach: recytacja poezji francuskiej w języku polskim, recytacja poezji francuskiej w oryginale oraz piosenka francuska.

Ta ciekawa, sprawdzona już forma poznawania i popularyzowania literatury i języka francuskiego oraz prezentowania uczniowskich talentów i zdolności cieszy się dużym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji wystąpiło 29 uczestników - uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii piosenka francuska - zaprezentowali się również uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych.

Swoimi doskonale przygotowanymi interpretacjami utworów poetyckich i muzycznych uczestnicy dostarczyli publiczności wielu artystycznych wrażeń.

Jury nie miało łatwego zadania. Ostatecznie przyznało następujące nagrody:

Kategoria – recytacja poezji francuskiej w języku polskim

I miejsce – Maria Kowalska (PSP nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku)

II miejsce – Sara Szczygieł (PSP nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku)

III miejsce – Zuzanna Roguska (ZS nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku)

Wyróżnienie – Karolina Przybysz ( LO im. Piotra Skargi w Pułtusku),

Kategoria – recytacja poezji francuskiej w oryginale

I miejsce – Karol Kowalczyk (ZS nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku)

II miejsce – Olga Rutkowska (LO im. Piotra Skargi w Pułtusku)

III miejsce – Amelia Sitkowska (ZS nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku)

Wyróżnienie – Natalia Jewiec (PSP nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku)

Kategoria – piosenka francuska - grupa wiekowa szkoły podstawowe klasy IV –VI

I miejsce - Urszula Madeja (ZS nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku)

II miejsce – Mateusz Strzelecki (PSP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku)

III miejsce – Olga Kalinowska (PSP nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku)

Wyróżnienie – Otylia Szczerba (PSP nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku)

Kategoria – piosenka francuska - grupa wiekowa szkoły podstawowe kl. VII - VIII i gimnazja

I miejsce – Julia Wasilewska (ZS nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku)

II miejsce ex aequo - Karolina Małachowska (PSP nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku) oraz zespół w składzie: Julia Lepert, Anna Mroziewicz, Aleksandra Szulc (ZS nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku)

III miejsce – Oliwia Baka ( PG im. Papieża Jana Pawła II w Gzach)

Wyróżnienie - Oliwia Pudlis (PSP nr 4 z klasami sportowymi im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku)

Kategoria – piosenka francuska – szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce – Julia Dana (LO im. Piotra Skargi w Pułtusku)

II miejsce – Weronika Dawidczyk ( ZS im. Bolesława Prusa w Pułtusku)

III miejsce – Julia Jeż (LO im. Piotra Skargi w Pułtusku)

Nagrody dla laureatów XIV edycji Art poétique ufundował P. Jan Zalewski Starosta Pułtuski. Fundatorkami nagród były również Jolanta Siejbik, przewodnicząca Komitetu Międzyzakładowego NSZZ „Solidarność” w Pułtusku oraz Maria Korbal Prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Pułtusku.