zajawka s ze szt 2019

   XVI Szkolne Spotkania ze Sztuką odbyły się 26 lutego 2019 roku – po raz pierwszy w przestronnej, wygodnej sali gimnastycznej, dzięki czemu mogła wziąć w nich udział cała szkolna społeczność.  Tegoroczne święto sztuki profesjonalnie poprowadzili Magdalena Kopeć i Paweł Brach.  Jako pierwszy wystąpił zespół cheerleaderek w składzie: Sandra Piecychna, Aleksandra Strzyżewska, Zuzanna Malikowska, Nina Groszkowska, Marcelina Dziełak, Zuzanna Bajno, Olga Rutkowska, Justyna Witkowska, Julia Dąbrowska, Zuzanna Waloch, Martyna Krupska.

   Ze szkolnej sceny widzowie mieli okazję usłyszeć ciekawe interpretacje piosenek w wykonaniu Małgorzaty Mieciek, Julii Jeż, akompaniującej sobie na ukulele, Kornelii Chymkowskiej, Karoliny Ambroziak, dzięki której po raz pierwszy jazz zagościł na naszej scenie,  Alicji Maciejewskiej, Alicji Tośki i Weroniki Piątek (duet wokalno-instrumentalny), Zuzanny Szlaskiej, sióstr Gabrieli i Aleksandry Orłowskich.  Nie zbrakło też tak lubianego tańca -  odmienne, ciekawe układy choreograficzne zaprezentowały Anna Mukhraeva i Kornelia Chymkowska. Weronika Malik wykonała na flecie poprzecznym piękny liryczny utwór, którego nastrój komponował się z recytacją Olgi Rutkowskiej.
Ważnym elementem XVI Szkolnych Spotkań ze Sztuką było podsumowanie Dnia Dawcy Szpiku, który odbył się w naszej szkole 14 lutego.  20 wolontariuszom  Fundacji DKMS, uczniom naszej szkoły,  p. dyrektor Barbara Meredyk wręczyła w dowód uznania pamiątkowe  dyplomy.  Młodzi wolontariusze udowodnili, że pomaganie innym to Wielka Sztuka.

   Występom artystycznym towarzyszyła bogata galeria prac plastycznych.  Swoje talenty prezentowali  uczniowie,  nauczyciele i absolwenci. Na wystawie można było  podziwiać obrazy p. Natalii Meredyk,  Sebastiana Archackiego, Huberta Iwanowskiego, grafiki komputerowe, rysunki markerami i akwarelami Zuzanny Nalewajk, prace wykonane akwarelami i farbami plakatowymi Julii Nałęcz, rysunki i projekty Darii Bukowskiej, Martyny Piórkowskiej, Emilii Jenoch, Natalii Pas, fotografie pani Agnieszki Jasińskiej i Kingi Piszewskiej, prace Anny Woltańskiej ,  Weroniki Woltańskiej oraz rękodzieło artystyczne autorstwa pani Doroty Kowalskiej, pani  Agnieszki Jasińskiej, pani Lidii Chymkowskiej, pani Katarzyny Kuczyńskiej.

   Gośćmi XVI Szkolnych Spotkań ze Sztuką byli: wokalistka pani Kasia Klich oraz pan Michał Kanownik, absolwent Liceum Ogólnokształcącego  im. Piotra Skargi w Pułtusku,  prezes zarządu w ZIPSEE Cyfrowa Polska, którzy wyróżnili występujących nagrodami pieniężnymi. Alicja Tośka dostała zaproszenie do studia nagrań p. Kasi Klich, a Ania Mukhraeva otrzymała propozycję od p. Michała Kanownika  udziału w profesjonalnych szkołach tańca, być może u Augustina  Egurroli.

Wszystkim szkolnym artystom- uczestnikom XVI Szkolnych Spotkań ze Sztuką- najserdeczniej dziękujemy.  

Organizatorzy: Marta Juzepczuk, Jolanta Wotawa, Lidia Chymkowska, Rafał Chmielewski.

BIP

Nasze LICEUM

Dziennik Librus

Biblioteka LICEUM

Bierzemy udział w programie

POLECANE strony

Licznik gości

Jesteś

Liczniki internetowe
osobą, która odwiedza naszą stronę.

Informacja

Serwis Internetowy
Liceum Ogólnokształcącego
im. Piotra Skargi w Pułtusku
wykorzystuje COOKIES

Kanał RSS