zajawka dkms

   14 lutego 2019 roku odbył się w naszej szkole wielki finał akcji #KOMÓRKOMANIA w Skardze. Miała ona na celu propagowanie wiedzy na temat pomocy w walce z nowotworami krwi i rejestrację osób, które chcą się w tę pomoc włączyć. Nasi uczniowie- wolontariusze Fundacji DKMS- długo i starannie przygotowywali się na ten dzień pod kierunkiem inicjatorki akcji p. Jolanty Wotawy. Brali udział w szkoleniach, prowadzili edukację wśród młodzieży, swoich bliskich i znajomych, propagowali akcję w środowisku. Pracy było mnóstwo, ale efekty są nadzwyczajne.
   14 lutego był w szkole wyjątkowym dniem, i to nie tylko z powodu Walentynek. Już przy wejściu witały wchodzących plakaty, zaproszenia, czerwone serduszka, białe i czerwone balony z logo Fundacji DKMS.  Atmosfera akcji była naprawdę niezwykła. W pięknie udekorowanej auli szkolnej już o godzinie 8.50 wolontariusze z radością przywitali pierwszą Osobę, która przyszła zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. I tak już było do godziny 17.00!  Wolontariusze zarejestrowali aż 71 potencjalnych dawców szpiku! Dla wszystkich organizatorów #KOMÓRKOMANII w  Skardze była to wielka radość   a jednocześnie miłe zaskoczenie, że tak wiele osób odpowiedziało na nasze zaproszenie, rozumiało cel i zechciało zaangażować się w bezcenną pomoc innym.
   POTENCJALNYM DAWCOM, KTÓRZY ZGŁOSILI SIĘ DO NAS, NAJSERDECZNIEJ DZIĘKUJEMY!!!

   Nasza akcja nie zakończyłaby się takim sukcesem, gdyby nie pomoc wielu osób i instytucji. Szczególnie dziękujemy p. dyrektor Barbarze Meredyk za okazane wsparcie i życzliwość.
   Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w rozpropagowaniu akcji #KOMÓRKOMANIA w Skardze- portalom internetowym: Starostwa Powiatowego w Pułtusku, Miasta Pułtusk, WPU24.pl, Pułtuskiej Gazety Powiatowej oraz Tygodnikowi Ciechanowskiemu. Serdecznie dziękujemy Państwu Barbarze i Sławomirowi Białczakom za przepyszne pączki, które podarowali wolontariuszom.
Słowa wdzięczności kierujemy do Julii Mastalerz- naszej absolwentki, organizatorki ubiegłorocznej akcji #KOMÓRKOMANIA w Skardze- za popularyzowanie naszej akcji i nieocenione wsparcie w dniu finału.
   Akcję #KOMÓRKOMANIA w Skardze przygotowali i po mistrzowsku  przeprowadzili uczniowie:
Martyna Białowicz IA, Zuzanna Charzyńska IID, Kornelia Chymkowska IIC, Oliwia Czarnowska IID, Kamil Czech IID, Sylwia Czekalińska IID, Wiktoria Gierek IID, Natalia Golba IID, Alicja Jaskulska IID, Weronika Kaczmarczyk IID, Agata Kierzkowska IID, Julia Mazurkiewicz IA, Zuzanna Myszor IIC, Dominik Nuszkiewicz IID, Aleksandra Orłowska IID, Krystian Piecychna IIC, Olga Rutkowska IIC, Wiktoria Sitek IID, Zuzanna Skrzecz IID, Paweł Świerczewski IIC pod opieką inicjatorki akcji p. Jolanty Wotawy.

BIP

Nasze LICEUM

Dziennik Librus

Biblioteka LICEUM

Bierzemy udział w programie

POLECANE strony

Licznik gości

Jesteś

Liczniki internetowe
osobą, która odwiedza naszą stronę.

Informacja

Serwis Internetowy
Liceum Ogólnokształcącego
im. Piotra Skargi w Pułtusku
wykorzystuje COOKIES

Kanał RSS