14 lutego 2019 roku, w Walentynki, już po raz drugi w naszej szkole będziemy mieć niezwykłą okazję, by pomóc wyzdrowieć chorym na nowotwory krwi. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku, wolontariusze Fundacji DKMS, będą rejestrować potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Na Dzień Dawcy Szpiku w naszej szkole pod hasłem #Komórkomania w Skardze zapraszamy wszystkich- dorosłych uczniów, rodziców, znajomych, wszystkich pułtuszczan i nie tylko. Każdy, kto spełnia poniższe wymagania może zostać superbohaterem i uratować komuś życie.

 

dkms

Naszpikuj się wiedzą

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście prawie każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szans na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.

Więcej informacji na stronie: https://www.dkms.pl/pl/naszpikuj-sie-wiedza

Dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej lub rozwiać swoje obawy zamieszczamy ulotkę informacyjną Fundacji DKMS.

Pobierz ulotkę >>

W organizację Dnia Dawcy Szpiku w naszym Liceum z prawdziwym entuzjazmem angażują się uczniowie klas IID, II C, IA.

                                                                                      Dziękuję Wam bardzo

                                                                                      Inicjatorka akcji Jolanta Wotawa

BIP

Nasze LICEUM

Dziennik Librus

Biblioteka LICEUM

Bierzemy udział w programie

POLECANE strony

Licznik gości

Jesteś

Liczniki internetowe
osobą, która odwiedza naszą stronę.

Informacja

Serwis Internetowy
Liceum Ogólnokształcącego
im. Piotra Skargi w Pułtusku
wykorzystuje COOKIES

Kanał RSS