baprawski zaj

21 stycznia 2019 r. w Liceum Skargi odbyło się wręczenie grantu pieniężnego w wysokości 3000 zł. Piotrowi Baprawskiemu. Nagroda ufundowana została przez Związek Cyfrowa Polska. W uroczystości wzięli udział p. Henryk Kowalczyk – poseł na Sejm RP, Minister Środowiska oraz p. Michał Kanownik – Prezes Związku.

Piotrek Baprawski jest uczniem kl. II B(I) i wykazuje się licznymi zainteresowaniami z różnych dziedzin, głównie nauk ścisłych i przyrodniczych. Jest laureatem konkursów matematycznych i chemicznych. Ponadto jest Stypendystą Mazowieckiego Programu Stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych, w ramach projektu stypendialnego stworzył bloga internetowego pod adresem http://polskafizyka.blogspot.com/. Posiada świadectwo klasy C operatora urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej. Jest licencjonowanym nadawcą dostępnym w eterze pod znakiem wywoławczym SP5GM. Piotrek prowadzi również nieformalną organizację Gang Matematyków, zajmującą się popularyzacją matematyki i pomocą w nauce rówieśnikom i młodszym kolegom.