1

11 stycznia 2019 r. uczniowie klasy I A (30 uczniów) o profilu językowo-biznesowym i I D (10 uczniów) o profilu medyczno-biotechnologicznym pod opieką pani Małgorzaty Dudyś, pani Renaty Konarzewskiej i pani Jolanty Wotawy mieli przyjemność gościć w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych (GPW), która mieści się w Centrum Giełdowym przy ul. Książęcej 4 w Warszawie.

Dzięki przewodnikowi młodzież zapoznała się z historią GPW, poznała fakty i zdarzenia z życia giełdy, a także miała możliwość obejrzeć Salę Notowań, gdzie znajduje się charakterystyczny dzwon giełdowy. Uczniowie obserwowali wzrosty i spadki cen akcji poszczególnych firm notowanych na giełdzie. Pan przewodnik objaśnił na wykresach trendy wzrostowe i spadkowe (koniunkturę) kilku spółek np. LPP, Chemię Puławy i spółki informatycznej. Później młodzież udała się do sali audiowizualnej w której obejrzała film edukacyjny o inwestowaniu na GPW. Prezentacja zawierała najważniejsze zagadnienia związane z funkcjonowaniem rynku kapitałowego i giełdy. Następnie uczniowie wypełnili kartę pracy odpowiadając na postawione pytania.

Wizyta na giełdzie rozbudziła zainteresowania uczniów wiedzą z zakresu funkcjonowania rynków kapitałowych oraz inwestowania i oszczędzania.

M. Dudyś

.