„Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”, dlatego po raz kolejny Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi włączyło się w organizację akcji charytatywnej w ramach 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Finał odbędzie się 13 stycznia 2019 roku pod hasłem: pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Celem tegorocznej zbiórki jest pozyskanie środków finansowych na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Społeczność szkolna jest niezwykle dumna i wzruszona, że  kolejny raz może być częścią tej wspaniałej akcji niosącej  pomoc chorym dzieciom.

Kwestę szkolną w dniu 8 i 9 stycznia przeprowadziły Amelia Krzykowska, Alicja Marcinkowska i Olga Grzywacz, które zebrały 289,49 zł.

Naszą szkołę podczas Finału będą reprezentować wolontariusze:

Z klasy I A:

1. Daria Czemerda
  2. Zuzanna Godlewska
  3. Aleksandra Kwaśnik
  4. Julia Mazurkiewicz
  5. Julia Szczesna
  6. Magdalena Teklińska
  7. Wiktoria Więcek
  8. Julia Wykowska
  9. Dagmara Żurawińska

Z klasy IC

1. Malwina Cichowicz
  2. Klaudia Górka
  3. Jakub Górski
  4. Amelia Krzykowska
  5. Kinga Piszewska

Graliśmy, gramy i grać będziemy z Orkiestrą do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Bądźcie z nami w niedzielę !!!

M. Dudyś