DSC 0303

30 listopada dziewięćdziesięcioro uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli: K. Zabielskiego, R. Konarzewskiej, M. Dudyś, A. Dybowskiej, J. Wotawy, J. Rutkowskiej, wzięło udział w prelekcji pod tytułem „Błękitna Planeta”, która była pierwszą częścią cyklu „Spotkania z Astronomią”. Uczniowie w warszawskim Multikinie z zaciekawieniem skupiali się na prezentacji, która była połączona z wykładem astronoma pracującego na co dzień w Wielkiej Brytanii. Spotkanie obejmowało zagadnienia związane z rozmiarami Ziemi, konsekwencjami ruchów Ziemi i umiejscowieniem jej we Wszechświecie. Zobaczyliśmy warunki panujące na powierzchni naszej planety, poznaliśmy jej wnętrze oraz dowiedzieliśmy się, dlaczego nazywamy ją błękitną. Obejrzeliśmy animacje, fotografie i zdjęcia z satelity, które pomogły przyswoić nam usłyszaną wiedzę. Tego typu zajęcia nas zaciekawiają i rozwijają, dlatego chętnie w nich uczestniczymy.

                                                                                                             Marta Szymańska

 

BIP

Nasze LICEUM

Dziennik Librus

Biblioteka LICEUM

Bierzemy udział w programie

POLECANE strony

Licznik gości

Jesteś

Liczniki internetowe
osobą, która odwiedza naszą stronę.

Informacja

Serwis Internetowy
Liceum Ogólnokształcącego
im. Piotra Skargi w Pułtusku
wykorzystuje COOKIES

Kanał RSS