IMG 20181129 122640 resized 20181211 114137960

W dniu 29 listopada 2018 r. uczniowie klasy 1 D razem z wychowawcą klasy Danutą Pawlak i nauczycielem Małgorzatą Dudyś zwiedzali Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Uczniowie dowiedzieli się o historii naszej planety. Zobaczyli skały i minerały, o których uczyli się na lekcjach chemii. Widzieli tez meteoryty, które spadły także w okolicy Pułtuska. Dowiedzieli się o Szlaku Bursztynowym i mogli podziwiać dorodne okazy bursztynu. Widzieli także nogę słonia, który zamieszkiwał lasy rosnące przed wiekami w okolicy Warszawy. Budowniczy warszawskiego metra właśnie odkryli następny eksponat słonia, który my widzieliśmy w Muzeum. Duże wrażenie wywołały także włosy mamuta. Przed nami jeszcze wycieczka do ZOO w Warszawie w marcu oraz przepiękna Chorwacja w czerwcu.

Danuta Pawlak