1
20 listopada 2018 roku 70 uczniów z klas IIIB, IIB1, IIB2, IID odwiedziło Politechnikę Warszawską. Mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w zajęciach na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa (MEL). Zwiedzili Instytut techniki Lotniczej i Mechaniki Stosowanej oraz laboratoria , w których studenci odbywają ćwiczenia z robotyki. Poznali historię Politechniki i odwiedzili Bibliotekę Główną tej uczelni.

Biuro Karier Politechniki Warszawskiej przygotowało dla naszych uczniów spotkanie, podczas którego zaprezentowana została uczelnia oraz zawody, które można wykonywać po jej ukończeniu. Szczególnie ciekawe i przydatne okazały się warsztaty „Kariera krok po kroku” prowadzone przez doradcę zawodowego, podczas których licealiści uczyli się, jak trafnie wybrać dalszą drogę kształcenia i przyszły zawód. Miłą niespodzianką było spotkanie z absolwentami naszego Liceum,  a obecnie studentami I roku Politechniki.

Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni klasy IIIB p. Agnieszka Bujnowska.