received 1580088195438968 Kopia

          W dniu 5 marca w związku z obchodami Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych miała miejsce niecodzienna lekcja historii, a jej organizatorami byli pracownicy Wydziału Edukacji Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie, przewodnicząca NSZZ " Solidarność" Pracowników Oświaty Ziemi Pułtuskiej  wraz z dyrekcją

i nauczycielami historii naszej szkoły. Uczniowie wszystkich klas I i II, podzieleni na ok. 10-osobowe drużyny wraz z liderami wykonali 11 zadań o charakterze historycznym w ramach gry ulicznej pod tytułem „Obława”. Zadania łatwe nie były (rozszyfrowanie wiadomości umieszczonej na oknie w Kinie, wymyślenie własnego szyfru, narysowanie planu odbicia więźniów, zaśpiewanie piosenki wojskowej, podanie trzech nazwisk żołnierzy wyklętych) Ponadto, punkty do ich realizacji znajdowały się w różnych częściach miasta (Dom Polonii, Policja, Kino, Kościół św. Józefa, wieża ratuszowa, Caritas, mostek przy ul. Wspólnej).

Rezultaty zmagań młodzieży z wyznaczonymi w grze ulicznej zadaniami poznamy około 20 marca. Zwycięska grupa otrzyma nagrody ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej.

                                                                                                                                   Lidia Ambroziak

 

 

BIP

Nasze LICEUM

Dziennik Librus

Biblioteka LICEUM

Bierzemy udział w programie

POLECANE strony

Licznik gości

Jesteś

Liczniki internetowe
osobą, która odwiedza naszą stronę.

Informacja

Serwis Internetowy
Liceum Ogólnokształcącego
im. Piotra Skargi w Pułtusku
wykorzystuje COOKIES

Kanał RSS