IMG 20180215 130306 resized 20180220 1059094861

  W dniu 15.02.2018r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Forum Obywatelskiego Rozwoju. Doświadczony zespół edukatorów spotkał  się z młodzieżą, by w prosty                    i przystępny sposób przekazać wiedzę ekonomiczną. Lekcje przeprowadzone były w 12 klasach Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku. Zajęcia miały formę warsztatów, które opierały się nie tylko na komiksach ekonomicznych, ale również na wielu innowacyjnych metodach nauczania m.in. krótkich animacjach oraz grach symulacyjnych. Spotkania skupiały się na praktycznych aspektach wykorzystania wiedzy oraz przykładach      z otaczającego nas świata. Lekcje dotyczyły podstawowych zagadnień ekonomicznych,           z którymi uczniowie mogą spotkać się na co dzień oraz zagadnień szeroko rozumianych finansów, w tym finansów państwa oraz prywatnych. Poprzez spotkanie uczniowie mogli poznać często zawiłe zagadnienia i lepiej zrozumieć otaczający ich świat.                                    Zajęcia miały na celu pokazanie uczniom, że ekonomia jest ciekawą nauką i warto        się jej uczyć, gdyż wszyscy jesteśmy częścią mechanizmów gospodarki rynkowej.

                                                                                                                 M. Dudyś

 

BIP

Nasze LICEUM

Dziennik Librus

Biblioteka LICEUM

Bierzemy udział w programie

POLECANE strony

Licznik gości

Jesteś

Liczniki internetowe
osobą, która odwiedza naszą stronę.

Informacja

Serwis Internetowy
Liceum Ogólnokształcącego
im. Piotra Skargi w Pułtusku
wykorzystuje COOKIES

Kanał RSS