b1f40bd2796c35fa8062d0f6df09e4fd L

W czasie ferii zimowych w Liceum odbywały się warsztaty mające na celu przygotowanie młodzieży klas III do nadchodzących egzaminów maturalnych.

Zajęcia przeprowadzone były z następujących przedmiotów :

Biologia : uczestniczyła klasa III D pod opieką p. Doroty Kowalskiej.

Ćwiczenia odbywały się w dniach: 15,16,17,19. 01. 2018r. w godzinach od 9.00 do 12.00.

Zajęcia miały charakter powtórzeniowy i utrwalający wiedzę z zakresu: wirusów, bakterii, protistów, grzybów i tkanek roślinnych.

Historia :uczestniczyła klasa III C pod opieką p. Anny Krawczyńskiej.

Warsztaty odbywały się 24 i 25. 01. 2018r. w godzinach od 9.00 do 12.30.

Zajęcia miały charakter: konsultacji maturalnych, rozwiązywania testów, dyskusji.

Fizyka : uczestniczyła klasa III B pod opieką p. Anny Lusy.

Zajęcia odbywały się 17 i 18. 01.2018r. w godzinach od 9.00 do 12.00.

Młodzież podczas spotkań analizowała zadania matury próbnej, przeprowadzonej w styczniu 2018r.

Język rosyjski: uczestniczyli uczniowie klasy III D i III B pod opieką p. Jana Pieńkowskiego.

Spotkania odbywały się 23 i 24. 01.2018r. w godzinach od 9.00 do 11.30. Zajęcia miały      na celu przygotowanie uczniów do pisemnego i ustnego egzaminu

maturalnego w zakresie podstawowym i rozszerzonym. Uczniowie analizowali arkusze maturalne do części pisemnej i zestawy maturalne do części ustnej

egzaminu. Podczas warsztatów młodzież powtarzała materiał obowiązujący do egzaminu,      a w szczególności: dialogi sytuacyjne, analiza dłuższej formy

pisemnej, struktura rozprawki, opowiadania i artykułu.

Wszystkie zajęcia zorganizowane w przerwie  zimowej były adresowane do tegorocznych maturzystów. Miały charakter fakultatywny i nieodpłatny.

Serdecznie dziękujemy nauczycielom, którzy swój wolny czas poświęcili przygotowaniom uczniów do matury.

M. Dudyś