8 grudnia klasa IA pod opieką p. Małgorzaty Dudyś wybrała się do Biblioteki Pedagogicznej  w Pułtusku, w celu wysłuchania wykładu pod tytułem:                       "Zaburzenia odżywiania, ich przyczyny i skutki". Zajęcia poprowadziły p. Barbara Duszczyk i p. Danuta Brzuska z Powiatowej Stacji  Sanitarno-Epidemiologicznej. 
Prowadzące przedstawiły uczestnikom spotkania film edukacyjny na temat najbardziej powszechnych i jednocześnie niebezpiecznych zaburzeń odżywiania        – bulimii i anoreksji. Zwróciły uwagę na fakt, że anoreksja jest chorobą śmiertelną      - 20% chorych umiera, bądź  to z powodu wyniszczenia organizmu, bądź w wyniku prób samobójczych. 
   W dalszej części szkolenia uczniowie wysłuchali wykładu połączonego                 z prezentacją multimedialną na temat najbardziej powszechnych zaburzeń odżywiania, w tym otyłości. Zapoznali się również z zasadami racjonalnego odżywiania się.                                                                                                Bardzo serdecznie dziękujemy, za możliwość uczestniczenia w spotkaniu.

                          

                                                                                                                                                                                                 M. Dudyś

BIP

Nasze LICEUM

Dziennik Librus

Biblioteka LICEUM

Bierzemy udział w programie

POLECANE strony

Licznik gości

Jesteś

Liczniki internetowe
osobą, która odwiedza naszą stronę.

Informacja

Serwis Internetowy
Liceum Ogólnokształcącego
im. Piotra Skargi w Pułtusku
wykorzystuje COOKIES

Kanał RSS