24323807 10210565807686338 461521097 o

30 listopada 2017r. w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze odbył                  się regionalny konkurs recytatorski poezji i prozy romantycznej „Tworzyć będziesz - kochaj tylko”. Organizatorem konkursu było Muzeum Romantyzmu                          w Opinogórze.                                                                                                              Celami konkursu było upowszechnienie kultury żywego słowa, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich                            oraz upowszechnianie twórczości Zygmunta Krasińskiego. Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie zaprezentowanie jednego utworu Zygmunta Krasińskiego o tematyce miłosnej oraz dowolnego utworu innego autora, zawierającego motyw miłości.                 Nasze Liceum im. Piotra Skargi w Pułtusku reprezentowała Magdalena Kopeć       z fragmentem dzieła Zygmunta Krasińskiego pod tytułem „Nie-Boska komedia”            i wierszem pod tytułem „Rękawiczka” Schillera. Paweł Załoga przedstawił wiersz    pod tytułem „Wzywam Cię w boskiej wspomnienia godzinie” Zygmunta Krasińskiego    i „Do ***” Aleksandra Puszkina. Uczniów do konkursu przygotowała p.Jolanta Rutkowska oraz p.Jolanta Gorczyńska.

  Konkurs w Opinogórze charakteryzował się nadzwyczajnie wysokim poziomem recytacji, wysoką kulturą słowa, błyskotliwą grą i swobodą poruszania się zarówno    na scenie, jak  i w prezentowanej twórczości. Poprzeczka konkursu została podniesiona bardzo wysoko, a jury długo debatowało nad tym, komu przydzielić odpowiednie miejsce. Niewątpliwie każdy uczestnik powinien być ze swojego występu dumny, widać było włożoną pracę i wysoki poziom artystyczny.                                      Przedstawiciele naszego Liceum zdobyli następujące miejsca; Magdalena Kopeć III miejsce, Paweł Załoga I miejsce.

    Naszym uczniom oraz ich opiekunom należą się zasłużone gratulacje za świetny występ i ogrom włożonej pracy.

BIP

Nasze LICEUM

Dziennik Librus

Biblioteka LICEUM

Bierzemy udział w programie

POLECANE strony

Licznik gości

Jesteś

Liczniki internetowe
osobą, która odwiedza naszą stronę.

Informacja

Serwis Internetowy
Liceum Ogólnokształcącego
im. Piotra Skargi w Pułtusku
wykorzystuje COOKIES

Kanał RSS