P1060936

17 listopada uczniowie naszej szkoły pod opieką pani dyrektor Barbary Meredyk i pana Jacka Opalki odwiedzili Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oraz siedzibę Sejmu RP. Młodzież miała niepowtarzalną okazję zobaczyć miejsce pracy Rządu oraz wcielić się, na chwilę, w rolę premiera, ministra lub rzecznika prasowego. W Kancelarii Premiera mogliśmy odwiedzić sale reprezentacyjne, gdzie odbywają się spotkania dyplomatyczne, miejsce, w którym członkowie gabinetu spotykają się z dziennikarzami, niezwykle ważny pokój, w którym co wtorek odbywa się posiedzenie Rządu i zapadają decyzje w sprawach naszego państwa oraz prywatne gabinety pani Premier Beaty Szydło i pana Ministra Henryka Kowalczyka. Na koniec młodzież wraz z opiekunami odwiedziła budynek Sejmu gdzie zwiedziła salę plenarną i sejmowe kuluary.