IMG 20171117 084955 resized 20171121 100305710

W dniu 17 listopada 2017 r. uczniowie klasy IA odwiedzili Bibliotekę Pedagogiczną w Pułtusku. Młodzież uczestniczyła w lekcji bibliotecznej, podczas której została poinformowana o celach i formach prowadzonej działalności, a także zwiedziła pomieszczenia biblioteki. Uczniowie zapoznali się z księgozbiorem, sposobem jego przechowywania (ustawienia wg systemu UKD) oraz Regulaminem korzystania                 ze zbiorów BP w Ciechanowie i jej Filii (w Pułtusku, Mławie, Płońsku i Żurominie).

W drugiej części spotkania uczniowie poznali katalog elektroniczny biblioteki  OPAC oraz kształcili umiejętność wyszukiwania literatury wskazanej przez nauczyciela prowadzącego. Zadanie praktyczne okazało się dla uczniów bardzo ciekawym elementem lekcji, po której nie powinni mieć problemów ze znalezieniem niezbędnej pozycji w katalogu, a następnie z wyszukaniem jej na półce                    w Wypożyczalni Biblioteki Pedagogicznej  w Pułtusku. Licealiści obejrzeli również prezentację multimedialną dotyczącą sekstingu.
     Lekcję biblioteczną przeprowadziły: p. Dorota Karkowska i p. Joanna Sobocińska, na prośbę p. Małgorzaty Dudyś.