IMG 4923 

W dniu 28 września 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku odbył się konkurs historyczny dla szkół gimnazjalnych                  i ponadgimnazjalnych powiatu pułtuskiego „Józef Piłsudski i jego czasy”.Konkurs zorganizowany przez nauczycieli historii w naszej szkole był kolejnym etapem realizacji projektu edukacyjnego „ Bohater nigdy , nigdy nie umiera”, nad którym honorowy patronat objęli: p. A. Zalewska - Minister Edukacji Narodowej,                   p. J. Zalewski- Starosta Pułtuski,   p. K. Nuszkiewicz -Burmistrz Miasta Pułtusk,       p. prof. dr hab. A. Koseski- rektor Akademii Humanistycznej im. A. Gieysztora           w Pułtusku, Związek Piłsudczyków RP Oddział w Pułtusku.

W konkursie udział wzięło 19 osób, które w ciągu 40 minut musiały zmierzyć się z niezwykle trudnym testem wielokrotnego wyboru. W kategorii uczniów szkół gimnazjalnych szlachetną rywalizację wygrała Barbara Mikołaszek, uczennica Publicznego Gimnazjum nr 3 przygotowana przez panią Elżbietę Suwińską. Drugie miejsce zdobył Jakub Sieńkowski, uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Obrytem, przygotowany przez pana Krzysztofa Buczkowskiego, trzecie miejsce, z taką samą ilością punktów zdobyli Szymon Modzelewski i Piotr Truszczyński uczniowie pani Marioli Klonowskiej ze Szkoły Podstawowej w Zatorach. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała Karolina Ambroziak, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku (nauczyciel Anna Krawczyńska), drugie miejsce zajęła Małgorzata Mieciek (nauczyciel Lidia Ambroziak), także uczennica Liceum. Zdobywcą trzeciego miejsca został Przemysław Sitek z Zespołu Szkół  im. Bolesława Prusa, przygotowany przez panią Izabelę Gierek.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy dużej wiedzy o Józefie Piłsudskim        i jego czasach, opiekunom dziękujemy za opiekę i przygotowanie uczniów. Laureatów zapraszamy na Konkurs Pieśni Patriotycznej, w dniu 16.11.2017r. na uroczyste wręczenie nagród.

                                                           

 

BIP

Nasze LICEUM

Dziennik Librus

Biblioteka LICEUM

Bierzemy udział w programie

POLECANE strony

Licznik gości

Jesteś

Liczniki internetowe
osobą, która odwiedza naszą stronę.

Informacja

Serwis Internetowy
Liceum Ogólnokształcącego
im. Piotra Skargi w Pułtusku
wykorzystuje COOKIES

Kanał RSS