13 czerwca 2017 r. odbył się w Pułtusku Zlot „Jaworzniaków”. Oficjalne uroczystości rozpoczęła msza święta w Bazylice Kolegiackiej pod przewodnictwem Ks. Dziekana Wiesława Koska, po której uczestnicy przeszli kolumną wraz ze sztandarami oddziałów „Jaworzniakoów” z całej Polski oraz wszystkich szkół gimnazjalnych i pondagimnazjalnych w Pułtusku. Na froncie budynku szkoły umieszczona została pamiątkowa tablica, sfinansowana przez Starostę Pułtuskiego p. Jana Zalewskiego i Burmistrza Miasta Pułrtusk p. Krzysztofa Nuszkiewicza a wykonana przez p. Mirosława Czecha. W imieniu własnym i Młodocianych Więźniów Politycznych serdecznie dziękuję.

Przecięcia wstęgi dokonali: p. Beata Jóźwiak – wicestarosta, p. Krzysztof Nuszkiewicz – burmistrz, p. pułk. dr Zbigniew Krzywosz - Wicedyrektor Departamentu Uroczystości Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Kazimierz Witkowski – więzień polityczny z naszego regionu. Następnie pod tablicą zostały złożone wiązanki kwiatowe.

Po tej części udaliśmy się do auli szkolnej na dalszą oficjalną część, podczas której goście i uczniowie mogli dzięki wspomnieniom „Jaworzniaków” przenieść się i wczuć w czasy represji komunistycznych lat 1944 – 1956.

Uczniowie 12 czerwca brali udział w quizie historycznym, za który otrzymali podczas uroczystości bardzo cenne nagrody ksiązkowe. I miejsce zdobyła drużyna z klasy I C w składzie: Karolina Ambroziak, Magdalena Kopeć, Przemysław Wydra, II miejsce: Jakub Czarnecki, Piotr Gos, Maciej Oryl z II C, III miejsce: Albert Byrski, Mateusz Żołnierzak również z II C.

Na koniec młodzież Liceum przedstawiła spektakl słowno – muzyczny „Sen o Marszałku”, który wywołał wiele silnych wzruszeń wśród uczestników zlotu. Nasi aktorzy zostali także uhonorowani książkowymi podarunkami. Spektakl przygotowany został przez p. Annę Krawczyńską i p. Jolantę Rutkowską, zaś od strony muzycznej młodzież przygotował p. Stanisław Rudnicki, któremu bardzo serdecznie dziękujemy.