4. kwietnia 2017 r. w naszym Liceum gościliśmy panią Krystynę Budnicką (Henę Kuczer) ze stowarzyszenia „Dzieci Holocaustu”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas humanistycznych. Pani Krystyna przeżyła II wojnę światową i chciała nam opowiedzieć swoją historię z perspektywy siedmioletniej dziewczynki. Zapamiętała wiele wzruszających zdarzeń, choć była wtedy dzieckiem. Opowiedziała nam o swojej żydowskiej rodzinie, która zginęła podczas powstania w getcie oraz o tym, jak próbowała przeżyć w trudnych warunkach, przepełnionych strachem, głodem, troską o najbliższych, wielokrotnie zmieniając miejsca ukrycia. Spotkanie zakończyło się pytaniami uczniów, na które pani Krystyna chętnie odpowiadała. Jako podsumowanie obejrzeliśmy film edukacyjny, który dopełnił wypowiedź Bohaterki.

J. Maga, A. Maicka, P. Wydra, J. Woźniak