W ramach projektu edukacyjnego pod nazwą „Bohater nigdy, nigdy nie umiera” –  Józef Piłsudski w pamięci potomnych pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej w dniu 23 marca 2017 r. odbył się w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Pułtusku konkurs oratorski dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zwyciężyła Aleksandra Dąbrowska uczennica klasy III D wygłaszając piękną orację, nt.: „Byłem nie tylko „rozumny szałem”, lecz znałem drgnienia serc polskich, na nich się opierałem, serce brałem za instrument, mierzyłem serce na zamiar.” Opiekę merytoryczną nad Olą sprawowała p. Anna Krystoszyk. W zmaganiach wzięli udział również Artur Samsel – uczeń III D (opiekun p. Anna Krystoszyk) oraz Błażej Chmielewski i Albert Byrskiuczniowie II C (opiekun p. Jolanta Rutkowska). Zwyciężczynię ponownie będziemy mogli usłyszeć podczas grudniowej sesji popularno – naukowej w Akademii Humanistycznej, a ze wszystimi oracjami zapoznamy się na łamach szkolnej gazety „Carpe diem”.